12.7 C
Struga
Wednesday, September 28, 2022
spot_img

Сообраќајна несреќа во Струга

На 17.07.2022 околу 23.00 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека на улица „Партизанска“ во Струга се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл „кимко“ со струшки регистарски ознаки, управуван од Л.К.(31) од селото Велешта и патничко возило „фолксваген голф“ со струшки регистарски ознаки, управувано од Р.Ш.(34) од селото Калишта. Притоа, со тешки телесни повреди се здобил возачот на мотоциклот, кој бил пренесен и задржан на лекување во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид. Увид на местото извршиле полициски екипи.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles