27 C
Struga
Saturday, September 23, 2023
spot_img

Следува период на променливо време со повремени врнежи од дожд

И во следните денови под влијание на циклонска активност од запад времето ќе се задржи променливо и ќе има повремени врнежи од дожд. Наместа врнежите ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи. Температурите ќе бидат без поголеми промени, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Во текот на утрешниот ден минималната температура ќе се движи во интервал од 2 до 10 степени,а максималната од 6 до 15 степени Целзиусови. 

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles