2.6 C
Struga
Wednesday, March 29, 2023
spot_img

Силен земјотрес ја стресе Албанија – Почувствуван и во Струга

Денес 09.02.2023 година регистриран земјотрес 130 km југозападно од Скопје кој потекнува од епицентралното подрачје Елбасан, Р. Албанија.

Земјотресот се случи во 11 часот и 57 минути, силината на ударот бил 3,9 степени според рихтер, а беше почувствуван од населението во Преспа, Охрид и Струга.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles