12.7 C
Struga
Wednesday, September 28, 2022
spot_img

СДСМ: Народот е за, а Мицкоски е против ЕУ, заедно со Апасиев

Не личи за ниту еден поличар во очи на најголемиот национален и државен празник, Илинден, да го хушка народот и да шири невистини, се наведува во реакцијата на СДСМ на изнесени ставови на Хрисстијан Мицкоски.

Но, кога е Мицкоски во прашање нема ништо свето ниту значајно за него.

Граѓаните се за ЕУ.

Само Мицкоски е против ЕУ, заедно со неговиот партнер Димитар Апасиев, кој за Илинден си се шета низ улиците на една соседна држава.

Тоа е друштвото против ЕУ кое брани туѓи интереси.

Македонија почна преговори со ЕУ и враќање назад нема да има, ниту пак скршнување лево или десно од европскиот пат а најмалку кон Исток.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles