17 C
Struga
Saturday, April 13, 2024
spot_img

САД најавуваат 2,2 милијарди долари за ново оружје и муниција за Украина

САД објавија денеска за нов пакет оружје и муниција за Украина во вредност од 2,2 милијарди долари.

Списокот вклучува муниција за ракетните системи ХИМАРС што им овозможија на украинските сили да таргетираат зад руските линии, системи за ПВО и оклопни возила, соопшти Пентагон.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles