2.6 C
Struga
Wednesday, March 29, 2023
spot_img

Ракомет – Македонија на чекор од пласман на ЕП!

Македонските ракометари од самиот старт играа одлично, а Турција цели 13 минути беше без постигнат гол. Натпреварот го отворивме со неверојатни 0:9. Тука практично и го решивме натпреварот, во продолжение само ја одржувавме сеткната предност и не дозволувавме Турција сериозно да ни се доближи.

Се што направија Турците е доближувањето на -6 на неколку пати во вториот дел, сепак беше јасно дека Македонија го има натпреварот под контрола.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles