27 C
Struga
Saturday, September 23, 2023
spot_img

При турбуленции во авион околу 20 повредени на летот Франкфурт – Маврициус

Околу 20 лица се повредени по тешки турбуленции на лет на авиокомпанијата „Кондор“ од Франкфурт, Германија, до Маврициус.

Меѓу повредените има патници и членови на екипажот.

Летот „ДЕ 2314“ ја напушти Германија синоќа. Авионот со 272 патници и 13 члена екипаж, го погодија турбуленции околу два часа пред да слета на аеродромот близу главниот град на Маврициус, Порт Луис, во Индискиот Океан.

Авионот безбедно слетал рано утрово.

Според гласноговорникот на „Кондор“, има и оштетувања во внатрешноста на авионот, за што допрва ќе следат проверки и проценки. 

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles