6 C
Struga
Monday, December 11, 2023
spot_img

Премиерот Ковачевски на средба со турскиот претседател Ердоган

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска во Истанбул ќе ја предводи владината делегација на средба со претседателот на Република Турција Реџеп Таип Ердоган.

Средбата на премиерот Ковачевски со претседателот Ердоган, како што наведува владината прес-служба, е потврда на исклучително добрите односи со Турција и на неа е предвидено да се разговара за повеќе билатерални прашања од интерес на двете земји.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles