27 C
Struga
Thursday, July 11, 2024
spot_img

Прекин на водоснабдувањето во Струга поради дефект во електричната мрежа

Поради дефект на електричната мрежа, на целатата територија на Општина Струга од утрово нема вода.

Од ЕВН Македонија информираат дека нивните екипи работат на санирање на настанатиот дефект.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles