6 C
Struga
Saturday, January 28, 2023
spot_img

Петок пред Духовден – неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од православна вероисповед им го честита празникот.

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РM („Службен весник на РМ”, бр.21/98 и 18/07), 10 јуни (петок) 2022 година, Духовден, петок пред Духовден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Република Македонија.

Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од православна вероисповед им го честита празникот.

Министерство за труд и социјална политика

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles