14.3 C
Struga
Thursday, September 28, 2023
spot_img

Османи на Балкански форум во Будимпешта

Министерот за надворешни работи и претседавач со ОБСЕ, Бујар Османи денеска ќе престојува на работна посета на Унгарија, каде што ќе учествува на Балканскиот форум во Будимпешта, а ќе се сретне и со неговиот унгарски колега Петер Сијарто.

Како што информира МНР, во рамки на посетата, министерот Османи ќе оствари билатерални средби со свои колеги од регионот. 

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles