15.9 C
Struga
Saturday, October 1, 2022
spot_img

Од утре стабилизирање на времето и пораст на температурите

Времето од утре ќе се стабилизира, а брз ќе биде и порастот на дневните температури.

Времето од утре ќе се стабилизира, а брз ќе биде и порастот на дневните температури, освен во вторник кога во попладневните часови се очекува локална нестабилност со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, соопшти УХМР.

Денеска ќе биде променливо облачно, свежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на краткотрајно невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер, електрични празнења и услови за изолирана појава на град. Наместа ќе наврне поголема количина на воден талог. Кон крајот на денот врнежите ќе престанат. Максималната температура ќе биде до 28 степени.

Во Скопје променливо облачно со повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во делови од котлината врнежите ќе бидат пообилни.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles