11 C
Struga
Saturday, September 23, 2023
spot_img

Од утре поевтин дизел и бензин, објавен новиот ценовник за нафтени деривати

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), се намалуваат за 2,00 ден/литар и со тоа
малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 81,50 ден/лит, додека малопродажната цена на
ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) 75,50 ден/литар.

Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра лесното масло за домаќинство
на (ЕЛ-1), не се менуваат.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles