13.5 C
Struga
Thursday, September 29, 2022
spot_img

Од утре поевтин бензин, Регулаторна ги соопшти новите цени

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од полноќ цената на бензините се намалува за два денара.

Информацијата ја соопшти првиот човек на регулаторното тело, Марко Бислимовски, на денешната прес конференција.

Со новиот ценовник бензинот БС-95 ќе чини 89,5 денари, а БС-98 ќе се продава по цена од 90 денари за литар.

Цената на дизелот останува иста и тој ќе се продава за 101,5 денари за литар.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles