4 C
Struga
Monday, November 28, 2022
spot_img

ОВР Струга поднесе кривична пријава против 38 годишниот од Република Албанија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело  „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Р.К.(38) од Прењас, Република Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело  „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. При преглед извршен на 12.04.2022 година во Струга, полициските службеници кај него пронајдоа и одзедоа кокаин.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles