23 C
Struga
Tuesday, July 16, 2024
spot_img

Новата американска амбасадорка во Македонија Анџела Агелер и официјално положи заклетва

Новата американска амбасадорка во Македонија Анџела Агелер и официјално положи заклетва во Стејт департментот – соопшти Американската амбасада во земјава.

Агелер е дипломатка од кариера, и во Македонија доаѓа од позицијата заменик- амбасадор на САД во Пакистан. Во својата кариера долга кариера како дел од Стејт департментот, таа работела и како советник за односи со јавност во амбасадата на САД во Париз, а истата позиција ја имала и во амбасадата на САД во Скопје во периодот од 2009 до 2011 година…

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles