28 C
Struga
Friday, July 19, 2024
spot_img

На први јуни крводарителска акција во Струга

Во просторите на Трансфузионата служба при  Општа болница Струга се организира крводарителска акција што ќе се одржи на 01.06.2023 година од 09 до 14 часот.

Од Црвен крст-Струга ги повикуваат сите хумани граѓани да даруваат од скапоцената течност која спасува и продолжува животи.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles