23 C
Struga
Tuesday, July 16, 2024
spot_img

МНР доби четири милиони долари од продажбата на имотот на Југославија во Њујорк

Четири милиони долари од продажбата на заедничкиот имот на поранешна Југославија во Њујорк пред два дена легнале на сметката на македонската мисија во Њујорк.

Османи денеска соопшти дека владата во меѓувреме донела одлука во рамки на тие средства да се купува објект за нашата мисија во Њујорк и со остатокот од средствата во регионот. Првиот човек на МНР кажа дека остануваат да се поделат и други објекти на поранешна Југославија во други држави, а меѓу нив се и во Романија и Албанија.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles