13.7 C
Struga
Wednesday, May 31, 2023
spot_img

По поразите од Норвешка и Холандија, машката ракометна репрезентација на Македонија утре против Аргентина ќе ја бара последната шанса за пласман во втората фаза на мундијалот во Полска и Шведска.

Со триумф Македонија ке мине во новата група без пренесени бодови, а доколку загуби ќе игра во т.н. „президент куп“ односно во долниот дом што ќе го даде пласманот од 25 до 32 место на шампионатот.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles