3 C
Struga
Sunday, November 26, 2023
spot_img

Македонија го декласираше Гибралтар

Фудбалската репрезентација на Македонија го совлада Гибралтар во Скопје со 4-0 во меч од „Ц“ Лигата на нации.

Со оваа победа Македонија ги задржа шансите за освојување на првото место во групата и пласман во доигрувањето особено што грузија не успеа да ја совлада Бугарија во Тбилиси. Мечот заврши без голови. Прва во групата и натаму е Грузија со 10 бода, пред Македонија со 7, Бугарија со 3 и Гибралтар 1. до крајот на циклусот има уште две средби во септември кога Македонија ќе игра со Бугарија дома и Грузија на гости.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles