12.7 C
Struga
Wednesday, September 28, 2022
spot_img

Ковачевски: На саемот во Белград ќе биде изложена највкусната и најпознатата македонска традиционална храна

Нашата македонска кујна е позната по специфичната комбинација на вкусови составена од врвните зеленчуци и билки одгледувани под ова наше поднебје, напиша премиерот Димитар Ковачевски на неговиот фејбук профил.

– На саемот за вино, храна и туризам на Отворен Балкан во Белград ќе биде изложена највкусната и најпознатата македонска традиционална храна, објави премиерот Ковачевски на фејсбук. 

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles