13.5 C
Struga
Thursday, September 29, 2022
spot_img

Ковачевски: Македонија е примир за почитување на правата на заедниците

Пред половина час во Обединетите Нации се обрати и премиерот Димитар Ковачевски.

Ковачевски кажа дека во Македонија со години се почитуваат највисоките стандарди на Обиденетите нации за заштита на правата на заедниците..

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles