13.5 C
Struga
Thursday, September 29, 2022
spot_img

Ковачевски в понеделник во работна посета на Софија за справување со енергетската криза

Делегацијата предводена од премиерот Димитар Ковачевски в понеделник ќе престојува во еднодневна работна посета на Софија поврзана со енергетската криза.

Работната посета на Ковачевски и делегацијата од ресорите економија и енергетика, како што информираат од владината прес-служба, е за справување со последиците на светската енергетска криза.

Ковачевски во Софија заминува од Белград, каде ја предовди владината делегација на Првиот меѓународен саем за вино „Винска визија Отврен Балкан на Белградскиот саем“.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles