30 C
Struga
Friday, July 19, 2024
spot_img

Ковачевски: Владата ги стави на располагање сите институции за справување со пожарот во Тетово

Разговарав телефонски со градоначалникот на Тетово Билал Касами и го информирав дека Владата ги стави на располагање сите институции во системот за заштита и спасување за справување со пожарот во Тетово.

Ова го напиша попладнево премиерот Димитар Ковачевски на својот фејсбук-профил.

Додава дека остануваат во отворена комуникација за сите дополнителни мерки што ќе се укажат како неопходни во зависност од состојбата на теренот.

– Се придружувам на неговиот апел и ги повикувам сите граѓани на Тетово и на околните места да се придржуваат до препораките за лична заштита, пишува Ковачевски.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles