4 C
Struga
Saturday, February 4, 2023
spot_img

Буџетот 2023 е основа за нашата визија за стабилна, економски просперитетна и напредна Македонија. 

Буџет од кој се очекуваат резултати, истакна премиерот Димитар Ковачевски, во објава на Фејсбук.

Ковачевски посочува дека се обезбедени средства за раст и развој, за реформи, трансформација на општеството и забрзана евроинтеграција.

– Со напорна работа, нема недостижна цел!, порачува премиерот.

Во собраниската Комисија за финансирање и буџет утре е шестиот ден од амандманската расправа по Предлог буџетот за 2023 година.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles