19 C
Struga
Saturday, September 30, 2023
spot_img

Исчистено е речното корито на „Мал Дрим“ во Струга

Исчистено е речното корито  на притоката од реката „Црн Дрим“ позната како „Мал Дрим“ во Струга.

Изминатиов период надлежни екипи од Струга работеа на овој процес, на притоката што долго време беше обрасната со трња и наседнат кал.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles