12.7 C
Struga
Thursday, September 29, 2022
spot_img

Изминатото деноноќие санкционирани 127 пијани возачи

Во засилена акциска контрола на полицијата синоќа од 23 часот до 5 часот на територија на цела држава санкционирани се 127 возачи под дејство на алкохол.

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека 27 возачи се казнети на територија на СВР Штип, 21 на територија на СВР Битола…

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles