27 C
Struga
Saturday, September 23, 2023
spot_img

Земјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала ја погоди Грција денеска околу 18:30 часот по локално време.

Според ЕМСЦ, епицентарот на земјотресот бил на 5 километри длабоко во морето, 132 километри јужно од градот Гитеја.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles