4 C
Struga
Monday, November 28, 2022
spot_img

Зеленски во Киев се сретна со Рама и Абазовиќ, на пресот се приклучи и Ковачевски (ВИДЕО)

Претседателот на Украина, Володомир Зеленски денеска ги пречека премиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ и премиерот на Албанија, Еди Рама, на чија покана се во посета на Киев.

Во пресрет на изјавата за медиумите, била одржана официјална средба меѓу премиерот Абазовиќ и Рама и претседателот Зеленски, на која тој им се заблагодарил на Абазовиќ и Рама за нивното пристигнување и отворената поддршка на Украина од двете земји.

Во разговорот преку видео врска се вклучи и премиерот на Македонија, Димитар Ковачевски.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles