30 C
Struga
Friday, July 12, 2024
spot_img

За викендот температурите до 12 степени, идната недела ќе достигнат 15 

Во следните денови ќе се задржи променливо облачно време. Утре во планинските подрачја ќе има врнежи од слаб снег, а ќе дува и засилен северен ветер, особено во источните делови. Локални врнежи од дожд и снег ќе има во сабота кон крајот на денот и во текот на ноќта.

Како што соопшти УХМР, од понеделник ќе преовладува стабилно време со пораст на дневните температури.

Утре утринските температури ќе се движат од -10 до два степена, а дневните ќе бидат од -1 до осум степени.

За време на викендот ќе биде потопло, до 12 степени, а идната недела температурите ќе достигнат 15 степени.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles