6.5 C
Struga
Wednesday, March 22, 2023
spot_img

За брзо возење 242 казни на територијата на цела држава

Во засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, вчера се казнети 242 возачи.

Од нив, информираа денеска од МВР, 21 возило се движело со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното. Притоа, 105 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 137 надвор од населено место.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles