27 C
Struga
Saturday, September 23, 2023
spot_img

ЖРК Стружанка е шампион во кадетска женска лига на Македонија

ЖРК Стружанка е шампион во кадетска женска лига на Македонија за сезона 2022/2023.

Во финалето на Ф4 во кадетска женска лига екипата на ЖРК Стружанка ја совлада екипата на Ѓорче Петров ЖРК со резултат 28:24, а во натпреварот за трето место на Ф4 екипата на ЖРК Скопје беше поуспешна од домаќинот РК Делчево Вардар со резултат 40:31.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles