24 C
Struga
Thursday, September 28, 2023
spot_img

Европската унија од блиску ќе го следат процесот на уставните измени во Македонија.

Високи извори од Брисел брифираат дека Македонија треба да го искористи позитивниот моментум во ЕУ и да не дозволи самата себе да се блокира на евроинтегративниот пат.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles