6 C
Struga
Monday, December 11, 2023
spot_img

Ескобар: ЕУ перспективата на Македонија е високо на агендата на САД

Соединетите држави ќе продолжат да ја поддржуваат Македонија на нејзиниот европски пат –  вели во ексклузивно интервју за Канал 5 високиот американски претставник Габриел Ескобар.

Според него, Македонија ги дели истите вредности, а земјава важи за една од најблиските сојузници на САД.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles