17 C
Struga
Thursday, July 11, 2024
spot_img

До понеделник стабилно, од вторник врнежливо време

УХМР информира дека времето до понеделник ќе биде стабилно со ниски утрински и релативно високи дневни температури.    

Утре понекаде во котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Од ноќта кон вторник од запад со зголемента облачност ќе се прошират врнежи од дожд и потоа ќе преовладува врнежливо време, а утринските температури малку ќе се покачат.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles