13.5 C
Struga
Thursday, September 29, 2022
spot_img

Денот на независноста, 8 Септември, неработен за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека 8 Септември, четврток, согласно Законот за празниците, е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија. Министертсвото воедно на граѓаните им го честита Денот на независноста.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles