12.7 C
Struga
Wednesday, September 28, 2022
spot_img

Големо невреме направи штети во Скопје

Поплавени возила, сообраќајници под вода, скршени дрва и покриви, подруми наполнети со вода. 

Ова е последицата од невремето кое во Скопје започна пред околку еден час. Поројниот дожд проследен со град, силен ветер и грмотевици направи многу проблеми. Во скопски Аеродром е Игор Манасиевски.

Каква е моменталната ситуација на терен?

Целосниот извештај погледнете го во видеото.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles