15 C
Struga
Sunday, July 3, 2022
spot_img

Во Украина пристигнаа илјадници американски ракети

Соединетите држави испорачаа 1.400 рачни противвоздушни ракети од типот Стингер и 6.500 рачни противтенковски ракети од типот Џавелин, изјави претседателката на Украинската партија Глас, Кира Рудик.

Да потсетиме, САД неодамна најавија дека на Украина ќе ѝ достават нов пакет воена помош во вредност од една милијарда долари.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles