2.6 C
Struga
Wednesday, March 29, 2023
spot_img

Владата ќе расправа за мерките за поддршка на граѓаните и компаниите во време на економска криза

Владата денеска ќе ја одржи редовната 88-ма седница на чиј дневен ред ќе бидат точки поврзани со мерките за поддршка на граѓаните и компаниите во време на економско-енергетска криза.    

За заклучоците и одлуките на седницата, јавноста ќе биде информирана, соопшти владината прес- служба.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles