21 C
Struga
Thursday, July 11, 2024
spot_img

Викендот сочнево и топло, потоа зголемување на облачноста и локален дожд

Во деновите од викендот ќе преовладува сончево и топло време. Потоа ќе има извесно зголемување на облачноста, а во понеделник ќе има локални врнежи дожд.

Како што најавуваат од УХМР, во текот на следната седмица ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Времето денеска, пак, ќе биде сончево и топло. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 16 до 23 степени.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles