Çiklizmi nuk e dëmton shëndetin seksual të meshkujve dhe as nuk...

Lajm i mirë për meshkujt të cilët janë adhurues të çiklizmit: hulumtimet e reja thonë se çiklizmi nuk ka ndikim në jetën tuaj seksuale...

Dhjetë përfitimet e ushtrimeve fizike, përveç humbjes së peshës

Përfitimet shëndetësore të cilat i sjell aktiviteti fizik janë të shumta dhe nuk kufizohen vetëm me humbjen e peshës. Duke filluar nga përmirësimi i disponimit...

Katër arsye se përse duhet të shkoni në palestër menjëherë pasi...

Nëse jeni person që merret me palestër apo dëshiron të fillojë aktivitetet sportive, atëherë ekspertët iu rekomandojnë të shkoni atje herët në mëngjes –...

Sa shpesh duhet të ushtroni për t’i vërejtur rezultatet

Nëse veç e keni synim edhe për këtë vit të filloni të merreni me fitnes, me siguri se jeni duke menduar sa kohë do...

Me mbeshtetje te Komunes u be i mundur perfaqesimi i Struges...

Komuna e Struges me mbeshtetjen e saj ka bere te mundur perfaqsesimin e ekipit “Struga” ne Ulqin. Tashme dihet qe nje nga pikat paresore...

Edhe Berisha i Shkupit në Shqipëri

Ka vazhduar “egzodi” i futbollistëve nga Maqedonia për në kampionatin shqiptar, i fundit që ka arritur në Superligën shqiptare është mbrojtësi me përvojë, Sedat...

Zuka i Shkupit nënshkruan me Flamurtarin

Mbrojtësi 22 vjeçar nga Shkupi, Fisnik Zuka prej sot është futbollist i Flamurtarit të Vlorës, duke shtuar numrin e futbollistëve nga Maqedonia. Trajneri Shpëtim Duro...

Ish-missi shqiptar plas bombën: Patatja ime nuk do bëhet garniturë

Vetëm pak ditë më parë, futbollisti i famshëm shqiptar Blerim Xhemaili shokoi publikun me lajmin se martesës së tij (në pamje të parë të lumtur) me...

Valverde flet në lidhje me thashathemet që Coutinho mund të transferohet...

Trajneri i Barcelonës, Ernesto valverde ka thënë se ai i do më shumë lojtarët që ka në skuadër se sa Phillipe Coutinhon. Ai e pranoi se ka dëgjuar shumë...

Panucci: Mister 2020 ? Më pëlqen shumë si shprehjer, pasi është...

Trajneri i Kombëtares Shqiptare në një intervistë për Supersport ka folur pëgjithçka rreth skuadrës, lojtarët që luajnë në ekipet e ndryshme , si dhe...