Granit Xhaka: Ja vuajtjet që kam kaluar…

Granit Xhaka ka rrëfyer shumë gjëra, në lidhje me të kaluarën e familjes së tij në Kosovënë një intervistë për gazetën “The Guardian”. Babai...

Yllza Maksuti nga Struga, futbollistja më e mirë në Maqedoni (FOTO...

Fedarata e futbollit të Maqedonisë në një natë gala të organizuar në Teatrin Kombëtar të Maqedonisë ndau çmimet për më të mirët e vitit...

Rio Ferdinand “mallkon” ekzistencën e Messit .

Rio Ferdinand ka thënë se po të mos ishte Lionel Messi, Manchester United, do t’i kishte dy Liga të Kampionëve më shumë. Blaugranat...

Pas takimit me kampionin botëror, Arber Peci na përcjell disa këshilla...

Willim Bonac këtë vit  fitoj çmimin ‘Arnold Classic’, të cilin e pranoi nga vet Arnold Schwarzenegger, por gjithashtu në mesin e shpërblimeve pranoi edhe...

Sokol Dauti nga Ladorishti shoqeron Duken ne shortin e Liges se...

Përfaqësuesi i FSHF-së në Zvicër, Sokol Dauti ka shoqëruar kreun e futbollit shqiptar në shortin e Ligës së Kombeve në Nyon të Zvicrës.Sokol Dauti...

K.F. Veleshta me bluza të reja, donacion nga biznemesen Veleshtar që...

Të nderuar veleshtarë, sot prezantojmë para jush uniformën e re të klubit tonë futbollistik Veleshta. Bluzat e reja të dizejnuara nga brendi i mirënjohur...

Si t’i bëni bicepset më të fortë: Teknika “21s” për masë...

Zbuloni teknikën më të mirë në botë të bodybuildingut “21s”, e cila garanton muskuj më të mëdhenj të duarve për një kohë të shkurtër. Kur...

Çiklizmi nuk e dëmton shëndetin seksual të meshkujve dhe as nuk...

Lajm i mirë për meshkujt të cilët janë adhurues të çiklizmit: hulumtimet e reja thonë se çiklizmi nuk ka ndikim në jetën tuaj seksuale...

Dëshironi pulpa më të mëdha? Ky ushtrim do t’ju bëhet i...

Dëgjojeni trajnerin BJ Gaddour, i cili ka mposhtur gjenetikën dhe pulpat e veta të dobëta i ka bërë më masive dhe më të fuqishme. Ngritja...

“Dopjo” e Ibrahimit e çon Shkëndijën në finale të kupës për...

Shkëndija do të luaj, për herë të tretë, në finale të kupës së Maqedonisë, pasi në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale mposhti Renovën me rezultat...