Panucci: Mister 2020 ? Më pëlqen shumë si shprehjer, pasi është...

Trajneri i Kombëtares Shqiptare në një intervistë për Supersport ka folur pëgjithçka rreth skuadrës, lojtarët që luajnë në ekipet e ndryshme , si dhe...

Xherdan Shaqiri mes 10 lojtarëve me më shumë trofe

Xherdan Shaqiri është në mesin e futbollistëve me më shumë trofe të fituar gjatë karrierës së tij. Deri tani, zvicerani me origjinë shqiptar i ka fituar 13 trofe ku ka luajtur në Zvicër, Gjermani, Itali...

Boksieret Strugan në përgatitje të Kampionatit të Maqedonisë që do të...

Boksieret Strugan në përgatitje të Kampionatit të Maqedonisë që do të mbahet më 16.09.2017 – Shtip. Trajneri i reprezentacionit, Faton Salihu mbledh boksierët shqiptar para...

Historia mahnitëse e ish-portierit Lev Yashin, fitues i Topit të Artë...

Kur u bë i ditur posteri i Kupës së Botës së vitit 2018, ajo shfaqi një imazh të një prej lojtarëve më të mëdhenj...

Nuk i ndal kush 15 ndeshje radhazi pa humbje, Kosova fiton...

Kosova në delirium. Kosova po shkon drejte EURO 2020. FEstë në Prishtinë këtë pasdite, Kombëtarja e Kosovës e mposhti Republikën Çeke 2-1 në fushën...

Shqipëria e madhe, fiton dhe mban shpresat për kualifikim (VIDEO)

Shqipëria ka fituar me rezultat 4-2 kundër Islandës, një fitore e madhe kjo e Shqipërisë e cila mban atë në lojë për kualifikime në...

Si ta rrafshoni barkun: Pesë minuta ushtrime për muskuj barku

Stomaku i rrafshët, në veçanti muskujt e barkut, janë të dëshirueshme nga secili person dhe nga dy gjinitë. Por, procesi për ta rrafshuar stomakun dhe...

Arti Krasniqi me paraqitje pozitive, përfundon i katërti në LMR Patra...

 Notari Arti Krasniqi për pak nuk arriti të fitojë medaljen e bronztë në Lojërat Mesdhetare në Rërë ‘Patra 2019’. Arti Krasniqi arriti të dalë i...

Gonezales: SEHA-n të përfundojmë pa humbje

Vardari sot e luan ndeshjen e parafundit nga pjesa e rregullt në SEHA ligën rajonale, ndërsa të përzgjedhurit e Raul Gonzalesit janë mysafirë në...

Xherdan Shaqiri shënon një super gol (VIDEO)

Stoke City është duke fituar me rezultatin 0-1 ndaj Leicesterit jashtë fushës së tij. Golin e avantazhit e ka shënuar Xherdan Shaqiri me një goditje spektakolare nga jashtë zone, të...
Troy Apke Jersey