“Dopjo” e Ibrahimit e çon Shkëndijën në finale të kupës për...

Shkëndija do të luaj, për herë të tretë, në finale të kupës së Maqedonisë, pasi në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale mposhti Renovën me rezultat...

Vetëm 10 minuta, rezultate të shkëlqyeshme – ja çfarë duhet të...

Trup i skalitur dhe stomak i rrafshët nuk arrihen edhe aq shpejt. Mirëpo, me ushtrime dhe disiplinë përkatëse, në një afat rekord mund ta...

Buffon e pranon: Ronaldo më le për net të tëra pa...

Gianluigi Buffon vazhdimisht e pranon se i trembet Cristiano Ronaldon dhe Real Madridin. Pas triumfit të Real Madridit 4-1 në finalen e vitit të kaluar në Cardiff ata do të ritakohen dhe Buffon pranon se qëndron me net...

K.F. Veleshta me bluza të reja, donacion nga biznemesen Veleshtar që...

Të nderuar veleshtarë, sot prezantojmë para jush uniformën e re të klubit tonë futbollistik Veleshta. Bluzat e reja të dizejnuara nga brendi i mirënjohur...

Ndërprerja e ushtrimeve, mund t’u shkaktojë depresion

Mjekët nga Universiteti i Adelaides në Australi kanë përcjellë shtatë studime të ndryshme ku është hetuar efekti i ndërprerjes së ushtrimit. Analiza përfshinte 152 pjesëmarrës të rritur, të...

Shqipëri-Norvegji, formacionet zyrtare. Ja kujt i beson sulmin Panucci

Kombëtarja shqiptare e futbollit do të luajë pasditen e sotme në “Elbasan Arena” një ndeshje miqësore me Norvegjinë, shkruan SYRI.net. Për takimin që do të startojë...

Lajm i fundit/ Sulmohet me thikë trajneri i Tiranës, Migen Memelli

Një ngjarje e rëndë nga ndodhur pak minuta më parë në kompleksin stërvitor “Skënder Halili”. Trajneri i 17-vjeçarëve të Tiranës, Migen Memelli është sulmuar...

Hungërimat janë tejet bezdisëse, por vërtet se e rrisin performancën

Nëse ndonjëherë e keni parë Maria Shaparovan duke luajtur tenis, atëherë e dini saktësisht për çfarë e kemi fjalën. Lëshimi i zërave (hungërimat) gjatë stërvitjeve...

Dëshironi pulpa më të mëdha? Ky ushtrim do t’ju bëhet i...

Dëgjojeni trajnerin BJ Gaddour, i cili ka mposhtur gjenetikën dhe pulpat e veta të dobëta i ka bërë më masive dhe më të fuqishme. Ngritja...

Shkencëtarët më në fund kanë përgjigje: Ku shkon dhjami kur humbim...

Me rritjen e lëvizjes së mirëqenies, persona të panumërt janë të përqendruar në djegien e kalorive dhe formësimin e trupit. Por a keni menduar ndonjëherë...