Dëshironi pulpa më të mëdha? Ky ushtrim do t’ju bëhet i...

Dëgjojeni trajnerin BJ Gaddour, i cili ka mposhtur gjenetikën dhe pulpat e veta të dobëta i ka bërë më masive dhe më të fuqishme. Ngritja...

Shkencëtarët më në fund kanë përgjigje: Ku shkon dhjami kur humbim...

Me rritjen e lëvizjes së mirëqenies, persona të panumërt janë të përqendruar në djegien e kalorive dhe formësimin e trupit. Por a keni menduar ndonjëherë...

Pesë centimetra më pak stomak? Kemi ushtrimin i cili për 20...

Ky tip trajnimi nënkupton intervalin e punës me intensitet të lartë, i cili kombinohet me intervalin e ushtrimeve të intensitetit të ulët. Nevojitet të praktikoni...

Çiklizmi vs Vrapimi

Nëse dëshironi të keni një trup në formë, a duhet ta bëni këtë përmes çiklizmit apo të vraponi? Le ta zbulojmë! PËR TA FORMËSUAR TRUPIN...

Si ta rrafshoni barkun: Pesë minuta ushtrime për muskuj barku

Stomaku i rrafshët, në veçanti muskujt e barkut, janë të dëshirueshme nga secili person dhe nga dy gjinitë. Por, procesi për ta rrafshuar stomakun dhe...

Messi le duhanin, plas gallata në rrjetet sociale! (Video Shqip)

https://www.facebook.com/cmendina.tv/videos/558666241156403/?t=3

Këto janë golat e shënuar nëpër vite që ju kurrë nuk...

https://www.facebook.com/12thplayer.media/videos/301080130395254/?t=0 Futbolli është i mbushur me emocione që në fund vulosen nga golat. Disa gola emocionues u përkasin minutave të fundit dhe disa të tjerë rëndësisë së tyre....

Barcelona zyrtarizon blerjen e radhës

Barcelona këtë mëngjes ka zyrtarizuar marrëveshjen me Arthurin. Ai do u bashkohetkatalanasve në korrik të vitit të ardhshëm. Katalanasit do ti paguajnë Guild of Porto Alegres, 30...

Gonezales: SEHA-n të përfundojmë pa humbje

Vardari sot e luan ndeshjen e parafundit nga pjesa e rregullt në SEHA ligën rajonale, ndërsa të përzgjedhurit e Raul Gonzalesit janë mysafirë në...

Teksa po e përcillnin Astorin, të gjithë filluan të qanin kur...

Në një qytet ku dashurohet futbolli të ndahet nga jeta kapiteni i skuadrës së qytetit nuk është pak. Mund të mos jetë një zi botërore, por është një...