Pas largimit nga Manchester Unitedit, ja ku shkon Luke Shaw !

Trajneri i Tottenhamit, Mauricio Pochettino e dëshiron mbrojtësin e majtë të Manchester Unitedit, Luke Shaw E ardhmja e mbrojtësit të majtë anglez, Luke Shaw është...

Hamilton u përplas me Vettelin në Baku.

Hamilton u përplas me Vettelin në Baku. Lewis Hamilton është përballur dhe ka debatuar ashpër me Sebastian Vettel pas incidentit që dy pilotët patën në...

Granit Xhaka: Ja vuajtjet që kam kaluar…

Granit Xhaka ka rrëfyer shumë gjëra, në lidhje me të kaluarën e familjes së tij në Kosovënë një intervistë për gazetën “The Guardian”. Babai...

Rio Ferdinand “mallkon” ekzistencën e Messit .

Rio Ferdinand ka thënë se po të mos ishte Lionel Messi, Manchester United, do t’i kishte dy Liga të Kampionëve më shumë. Blaugranat...

Ja cfar thotë Panucci për lojtarët e dëmtuar dhe për ata...

Nga Antalia, trajneri i Kombëtares, Christian Panucci, ka folur në një konferencë për shtyp, në vigjilje të ndeshjes me Turqinë. Ai foli për ditët e...

Çunat e kombëtares “i vene zjarrin” Antalian

Pas këngës rok të kënduar ngamesfushori Astrit Ajdareviç, në ekipin Kombëtar mbrëmjen e sotme është ndërruar rryma e muzikës duke kaluar te këngët e...

Ziadin Sela ofendon shqiptaret në R.Maqedonisë

Në debatin e emisionit "Zonë e Lirë" kandidati për kryetar komune Zeadin Sela ofendon muslimanët e R.Maqedonisë duke ju thënë shqiptarëve në Maqedoni se...

“Lamtumirë Atletico”, Keidi Bare u shit për një shifër të konsiderueshme

Keidi Bare dhe agjenti i tij vendosin, në janar shqipëtari largohet nga Atletico Madrid. Transferimi është kryer megjithëse ende nuk bëhet i ditur klubi...

Zizi i kthehet dorëzave, trajnon boksierët e rinj

Legjenda e gjallë e boksit botëror, Aziz Salihu, dje ka vizituar klubin e boksit Çair, ku kryetar është vëllai i tij i vogël, Faton...

Situatë shqetësuese në kombëtaren shqiptare. Përballja me Spanjën

Kristian Panuçi duhet të bëjë mirë llogaritë për ndeshjet kundër Spanjës dhe Italisë, pasi do të jetë në emergjencë të plotë sa u përket...