Yllza Maksuti nga Struga, futbollistja më e mirë në Maqedoni (FOTO...

Fedarata e futbollit të Maqedonisë në një natë gala të organizuar në Teatrin Kombëtar të Maqedonisë ndau çmimet për më të mirët e vitit...

Historia mahnitëse e ish-portierit Lev Yashin, fitues i Topit të Artë...

Kur u bë i ditur posteri i Kupës së Botës së vitit 2018, ajo shfaqi një imazh të një prej lojtarëve më të mëdhenj...

Vazhdon projekti në infrastrukturën sportive për “Arenën Kombëtare”.

Shtëpia e re e përfaqësueses shqiptare të futbollit ka nisur të marrë formë. “Arena Kombëtare” vazhdon punimet me ritëm të lartë, e nga pamjet...

Reali pret të bëj blerje të reja, ja kush është lojtari...

Drejtori gjeneral i Real Madridit, Jose Angel Sanchez, ka biseduar të hënë me presidentin Florentino Perez, duke vendosur që të harxhohen disa para për...

Spaletti: Icardi do të mbetet përgjithmonë te Interi!

Luciano Spalletti thotë se është “jashtëzakonisht i bindur” se Mauro Icardi mund të qëndrojë në Inter përgjithmonë, pavarësisht spekulimeve që e lidhin sulmuesin me...

Aksident i rëndë i Diego Perottit me makinë.

  Diego Perotti ishte i lënduar dhe nuk pritej të luante ndeshjen e sontme ndaj Spalit. Sulmuesi argjentinas nuk ishte grumbulluar fare nga Eusebio Di Francesco...

Messi nuk e lejon Icardin të transferohet te Real Madridi.

Në Spanjë, zërat mbi një transferim të mundshëm të Mauro Icardi tashmë janë çmendur fare. Kësaj here bëhet fjalë njëherësh për Real Madrid dhe...

Ja si lindi talenti për Thomas Strakoshën!

Thomas Strakosha nuk është më një risi për Lazion dhe futbollin italian, por pjekuria që ai po tregon si brenda ashtu edhe jashtë fushës...

Bale dëmtohet përsëri tek Reali.

Gareth Bale ka pësuar një lëndim të vogël në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Fuenlabrada në Copa del Rey Ylli i Real Madridit, Gareth Bale nuk...

Leite Kaka merr post drejtues tek Milani…!

Leita Kaka sot ka arritur në Milano, ku pritet të ketë një takim me drejtuesit e skuadrës italiane për mundësinë që të përfshihet në...