Edhe Berisha i Shkupit në Shqipëri

Ka vazhduar “egzodi” i futbollistëve nga Maqedonia për në kampionatin shqiptar, i fundit që ka arritur në Superligën shqiptare është mbrojtësi me përvojë, Sedat...

Zuka i Shkupit nënshkruan me Flamurtarin

Mbrojtësi 22 vjeçar nga Shkupi, Fisnik Zuka prej sot është futbollist i Flamurtarit të Vlorës, duke shtuar numrin e futbollistëve nga Maqedonia. Trajneri Shpëtim Duro...

Ish-missi shqiptar plas bombën: Patatja ime nuk do bëhet garniturë

Vetëm pak ditë më parë, futbollisti i famshëm shqiptar Blerim Xhemaili shokoi publikun me lajmin se martesës së tij (në pamje të parë të lumtur) me...

Valverde flet në lidhje me thashathemet që Coutinho mund të transferohet...

Trajneri i Barcelonës, Ernesto valverde ka thënë se ai i do më shumë lojtarët që ka në skuadër se sa Phillipe Coutinhon. Ai e pranoi se ka dëgjuar shumë...

Panucci: Mister 2020 ? Më pëlqen shumë si shprehjer, pasi është...

Trajneri i Kombëtares Shqiptare në një intervistë për Supersport ka folur pëgjithçka rreth skuadrës, lojtarët që luajnë në ekipet e ndryshme , si dhe...

Shkupi e humbi në fund ndeshjen nga Kozhuvi

Në ndeshjen e fundit të sezonit vjeshtor në Ligën e Parë të basketbollit në Maqedoni, skuadra e KB Shkupi nuk arriti të shënojë fitoren...

STATISTIKË / Hysaj me shifra të frikshme me Napolin (FOTO LAJM)

Elseid Hysaj po kalon një nga momentet mjaft të mira tek Napoli, si mbrojtës i majtë. Skuadra italiane në një postim në Twitter, ka vlerësuar ElseidHysajn, i cili...

Real Madrid shpallet kampion Bote!!!!!! (Video)

Real Madridi është fituesi i Kupëssë Botës për Klube për vitin 2017. Galaktikët në finale mundën skuadrën braziliane Gremio me shifrat minimale 1-0. Goli i vetëm u shënua nga rekordmeni portugez, Cristiano...

Leonardo Bonucci i përgjet pyestjes se pse u largua nga Juventusi

Leonardo Bonucci është pyetur nga një fëmijë pse e braktisi Juventusin për Milanin. Mbrojtësi italian shkaktoi tërmet në Serie A kur u largua nga Juventus për t’iu bashkuar rivalit të saj,...

Ronaldo dhe Bale e dërgojnë Realin në finalen e botërorit…

Real Madrid është finalisti i dytë i Kupës së Botës për Klube. Madrilenët fituan me vështirësi kundër skuadrës arabe të Al Jaziras me rezultat 2-1. Megjithëse...