Shqiptarët ‘gjunjëzojnë’ serbët; Shaqiri ka kalon në avantazh helvetikët

Serbi-Zvicër 2: 1. Xherdan Shaqiri ka kaluar helvetikët në avantazh në ndeshjen e dytë të Kupës së Botës për Grupin E në ‘Kaliningrad Arena’. Ishte...

Ndeshja Serbi – Zvicër, mediat ngrenë alarmin: Mund të kemi përleshje...

Rrezik përplasjesh mes shqiptarëve dhe serbëve. Kështu shkruajnë mediat zviceriane në prag të ndeshjes së Zvicrës me Serbinë në kuadër të Kampionatit Botëror që...

Përfundoi gjithçka/ Reeaaaaaaal Madrittttttttttt! Europa flet spanjisht për herë të 3-të...

Real Madrit, fiton për herë të 13-të në histori Champions league dhe për herë të 3-të rresht, trofeun më të lakmuar të klubeve europiane. Një...

A e dini sa kushton trofeu i Ligës së Kampionëve?

Trofeu i Ligës së Kampionëve është më i bukuri në pamje por ka edhe veçanti të tjera. Liga e Kampionëve sonte zhvillon ndeshjen finale mes...

Çka duhet të dini për finalen Real Madrid – Liverpool?

Sezoni 2017/2018 në Ligën e Kampionëve sonte shënon fundin. Real Madrid dhe Liverpool do të kërkojnë lavdinë evropiane në sfidën që fillon nga ora 20:45. Liverpool...

Ramazani dhe fitnesi: Si t’i mirëmbani muskujt dhe forcën

Peshëngritja mund të jetë e vështirë gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, e veçanërisht tani që Ramazani është në periudhën e hershme të stinës...

VIDEO/ Reali kualifikohet me vuajtje për në finale, Bayerni s’e përmbys...

U luajt në stadiumin “Santiago Bernabeu” gjysmëfinalja e kthimit e Champions League mes Realit të Madridit dhe Bayernit të Mynihut, shkruan SYRI.net. Reali siguroi biletën e...

Real vrastar, përmbys Bajernin dhe prek finalen e Kievit

Reali i Madridit doli fitimtar në aktin e parë të gjysmëfinales në Champions League, përballë Bajernit të Mynihut. Madrilenët përmbysën rezultatin, dhe në fund...

Cristiano Ronaldo: Rruga e zhvillimit të fitnesit e futbollistit të famshëm

Në saje të zellit të madh dhe mënyrës së jetesës askete, futbollisti i famshëm i Portugalisë ka arritur statusin e njërit ndër sportistët më...

KF Veleshta fiton kunderejt KF Karaorman me rezultatin 0:2 (Foto+Lajm)

Skuadra KF Veleshta ka fituar kundrejt KF Karaorman ne ndeshjen e sotme. Faqja zyrtare e KF Veleshtes shkruan ne rrjetin social Facebook: KF Karaorman 0:2...