Për një dimër pa sëmundje dhe pa depresion: Ushqimet të cilat...

Dimri mund të sjell gëzim të madh për shkak të festave të fund vitit, por gjithashtu sjell edhe temperatura të ulëta, i rritë shanset...

Sa gramë sheqer guxoni t’i konsumoni brenda ditës

Një lugë e çajit përmban rreth 4g sheqer. Mbajeni mend këtë sepse do t’ju duhet për të pasur parasysh sa sheqer jeni duke konsumuar. P.sh.,...

Kjo eshte menyra se si mund ta forcojme sistemin imunitar te...

Ju ka ndodhur ndonjëherë të dëgjoni t’ju thonë se sistemi juaj imunitar i trupit ka rënë? Çfarë nënkuptojmë me këtë shprehje? Ekspertët kanë dhënë...

Nga migrena deri te dhimbja e shpinës: Simptomat shëndetësore që nuk...

Injorimi i simptomave të zakonshme është diçka të cilën shumica e njerëzve e bëjnë. “Nuk jam i/e sëmurë. Do të shërohem. Thjesht sot jam pak...

Pesë vjet në jetë i kalojmë duke u brengosur, ja si...

Në detin e të dhënave për atë se në çka e shpenzojmë kohën në jetë, shqetësimet kanë filluar të zënë një pjesë të madhe...

Ajri i ndoturr rrezikon deme per femijen ende pa lindur!!!

Ajri i ndotur e rrit dukshëm rrezikun e lindjes së bebeve me peshë të vogël, që e cila mund të shpie në dëme të...

A eshte e shendetshme te mbani qen ne shtepi?

Qentë me të vërtetë se janë miqtë tanë më të mirë, dhe sipas një studimi suedez, ata edhe mund të na zvogëlojnë rreziqet për...

Këto janë hilet që mund të ndaloni lemzën!

Lemza është një tkurrje e papritur dhe e pavullnetshme e diafragmës, muskuli që ndan kraharorin nga barku. Përse shfaqet? Ende nuk dihet me siguri, por...

70 % e britanikëve e përdorin Google për ta diagnostikuar veten...

Një studim i ri ka zbuluar se 70 për qind e britanikëve e kanë shëruar një problem apo sëmundje shëndetësore pasi i kanë kërkuar...

Respektoni gratë, kalojnë në luginën e vdekjes për t’ju lindur ju!

” Sot është dita më e trishtë e jetës sime. Si doktor, unë kam trajtuar aq shumë gra shtatzëna dhe çdo herë që jam në...
Troy Apke Jersey