Omega 3 – Për mendje të zgjuar dhe zhvillim të mirë...

 Të gjithë kemi ndëgjuar për Omega 3 acidet yndyrore, për benefitet që i sjellin organizmit në të gjitha moshat. Sëmundjet e zemrës, artriti rheumatoid, memorie...

Përse na rrjedhin vazhdimisht hundët, ndërsa nuk jemi të ftohur?

Posaçërisht të prirë ndaj këtij fenomeni janë personat të cilët vuajnë nga astma apo ekzema, ndërkaq individëve në ditë u “rrjedhin” hundët edhe midis...

Bëni kujdes me higjienën ushqimore nëse doni të shpëtoni nga helmimi!

Është i domosdoshëm kontrolloni i afatit të përdorimit të ushqimeve (data e skadencës), duke përfshirë edhe ato që nuk prishen shpejt, sepse rreziku qëndron...

Ndiqni këto këshilla për të jetuar sa më mirë

Jeta jonë ndikon gjithmonë në disponimin që kemi, në marrëdhëniet tona, suksesin profesional si dhe në pamjen tonë fizike. Prandaj, është e rëndësishme të ruani...

Zgjidhni problemin me fryrjen, të thatit në lukth, kapsllëkun dhe me...

Aloe vera pastron sistemin e tretjes, edhe ndihmon te kapsllëku. Kjo bimë e gjelbër dhe “e fuqishme” rekomandohet edhe te shërimi i të thatit...

3 kombinime popullore të ushqimeve që na shkatërrojnë shëndetin

Studimet e fundit të dietologëve kanë treguar që disa nga kombinimet e shpeshta të ushqimeve mund të jenë të dëmshme për shëndetin madje t’ju bëjnë të...

Ndihma e parë: Si të reagoni kur trupi i huaj ju...

Nëse nuk reagoni me kohë, trupi i huaj në vesh mund të shkaktojë dhembje, infeksion dhe humbje të të dëgjuarit. Të rriturit kryesisht ndiejnë sikur...

Katër arsye se përse çdo mashkull duhet të gjejë kohë për...

E kuptojmë: Joga mund të mos jetë ushtrimi më intensiv – të paktën shumica e formave të jogës nuk janë – dhe me siguri...

Zgjidhni problemin me njollat ngjyrë gështenje në lëkurë: Dermatologu i njohur...

Rezultatet e para do t’i vëreni që pas 7 ditësh! Njollat e moshës apo njollat ngjyrë të gështenjtë në lëkurë dinë të bëhen shumë irrituese,...

Ushtrime një-minutëshe për zvogëlim të dhimbjeve të shpinës

Shumica e njerëzve që punojnë në zyre para kompjuterit e dinë shumë mirë tmerrin e dhimbjeve të shpinës. Ndonjëherë kompanitë që janë më të kujdesshme...