Ballina BOTA

BOTA

  Në Bosnje e Hercegovinë bie borë sikur të ishte dimër (Video)

  Pas shiut të rrëmbyeshëm dhe zonave të prekura nga përmbytjet, disa pjesë të Bosnjë e Hercegovinës më saktësisht në Korçanicë jo larg Sanski Mostit,...

  Gjermania lëshon autostradën e parë elektrike për kamionë (VIDEO)

  Për herë të parë në Gjermani ka filluar testimi i kamionëve të parë elektrik. Testet e para janë zhvilluar në një autostradë të ashtuquajtur elektrike...

  Plastika, mbetje e rrezikshme: Marrëveshja për të ulur shkarkimin në dete

  180 vende, me përjashtim të Shteteve të Bashkuara të Amerikës kanë pranuar t’i konsiderojnë si të rrezikshme mbetjet plastike. Marrëveshja e arritur prej tyre...

  SHBA krijon armën e re, çan objekte pa shpërthim (FOTO)

  CIA ka zhvilluar fshehurazi një armë të re që i shkatërron objektet armike me gjashtë tehe të mprehta. Arma quhet R9X dhe është e aftë...

  SHBA dyfishon tarifat mbi produkte kineze

  SHBA ka dyfishuar tarifat mbi produkte kineze me vlerë 200 miliardë dollarë. Tarifat në fakt janë më shumë se dyfishuar, duke u rritur nga...

  Rusia “tregon muskujt”, me paradë ushtarake shënon Ditën e Fitores (VIDEO)

  Rusia përkujtoi 74-vjetorin e fitores së aleatëve mbi Gjermaninë naziste me një paradë të madhe ushtarake në Sheshin e Kuq të Moskës. Presidenti rus, Vladimir...

  Aksident mes trenit dhe kamionit në Gjermani, 20 të lënduar

  Një aksident mes trenit dhe një kamioni në Rendsburg në Gjermaninë veriore, ka lënë të lënduar 20 persona. Në vendin e ngjarjes gjenden pjesëtarë të...

  Rusia dëbon dy diplomatë suedezë

  Ministria e Jashtme e Suedisë tha se dy diplomatë të saj janë dëbuar nga Rusia, pasi Stokholmi ua ka refuzuar vizat dy zyrtarëve rusë. "Dy...

  Propozimi në Zvicër: Burrat të punojnë deri në moshën 72-vjeçare

  Drejtori i UBS-së, Sergio Ermotti (rroga vjetore 13.7 milionë franga) e gjen Zvicrën shumë të paqëndrueshme, shumë rregullatore dhe jo aq miqësore për sipërmarrësit. Krahasuar...

  Kinezët të interesuar për blerjen e vendlindjes së Titos

  Për blerjen e hotelit “Zagroje” në Kumrovec (vendlindja e Titos në Kroaci), Ministrisë së Pronës Shtetërore kroate i ka arritur nga Shoqëria Tregtare kineze...
  Troy Apke Jersey